Çankırı Karatekin Üniversitesi
Yabancı Diller Bölümü

Bölümümüzün Mesajı

Sevgili öğrenciler,

Küresel bir köy haline gelen dünyamızda yabancı dilin ne kadar önemli olduğunu sizlere söylemek anlamsız olur.  Hatta bir değil en az iki dil bilmek daha da öne çıkmaktadır.  Ülkemizde ilkokul 2. sınıftan itibaren verilmeye çalışılan ama bir türlü tam anlamıyla başarılamayan yabancı dil öğretimi halen çözüm bekleyen bir sorun olarak karşımızda durmaktadır. 

Yabancı Diller Bölümü olarak, şu ana kadar yabancı bir dil öğrenememiş veya bu olanağı bulamamış siz öğrencilerimize bunun mümkün olduğunu belirtmek istiyoruz.  Üniversitemizde haftada 2 saatlik zorunlu yabancı dil derslerini geçtikten sonra seçmeli yabancı dil derslerini de alarak 2 ya da 4 yıllık eğitiminizin sonunda isterseniz 2 yabancı dil bilerek fakülte/yüksekokulunuzdan mezun olabilirsiniz. 

Başarılı olmanın iki anahtarı vardır; birincisi kendine güvenmek, ikincisi de çalışmak.  Bu iki özelliğe sahip olanların yabancı bir dili öğrenmemeleri mümkün değildir.  Biz Yabancı Diller Bölümü olarak sizlere dil öğrenmeniz konusunda her türlü katkıyı yapmaya hazırız.  Sizler bunun için kendinize güveniyor ve çalışmaya yeterince zaman bulabilirim diyorsanız gelin bunu birlikte başaralım.

Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi ‘‘Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.’’

  Okt. Oktay YAZICI
  Çankırı Karatekin Üniversitesi
  Yabancı Diller Bölümü Başkanı

Misyon

Yabancı Diller Bölümü olarak misyonumuz, zorunlu ve/veya seçmeli İngilizce dersleri alan öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirmek ve onların kariyer, akademik ve sosyal hedeflerine katkıda bulunmak amacıyla onlara en iyi kalitede İngilizce eğitim programlarını sağlamaktır.

Vizyon

Yabancı diller öğrencilerine en iyi eğitimi vermek için, bölümümüz yenilikçi müfredat tasarımı, eğitimi, profesyonel gelişimi ve kültürlerarası anlayışıyla, yabancı dil eğitiminde mükemmeli yakalamayı, pozitif, yaratıcı ve modern öğrenme ortamları yaratarak onları dili öğrenmeye ve kullanmaya teşvik etmeyi amaçlamaktadır.